ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

10 yaş genç gösteren makyaj tüyoları

Makyaj yapmaya başladığımızda kendimizi alıkoyamayız. Siz siz olun, "Yapmışken yapalım bari arada bir yapıyorum amaaan!"lara kapılmayın. Sonuç biraz abartılı olabilir. Bunu da süreyim, onu da süreyim derken altından kalkılamaz bir makyaj faciası yaşayabilirsiniz.

 

 

Fondöten seçimi

Kullandığınız fondöten en çok dikkat etmeniz gereken malzemeniz. Çünkü ne kadar kalın malzeme kullanırsanız o kadar yaşınızı büyük gösterirsiniz. İnce örtücü bir fondöten kullanmalısınız.

Fondöten yarı yağlı olursa cildinizi parlak göstereceği için daha avantajlı bir duruma geçebilirsiniz. Likit fondötenler cildinizde kalınlık yapmaz.

Yarı yağlı likit bir fondöteni cildinize uyguladıktan sonra üzerine pudra kullanmayın, cildiniz biraz parlak kalsın.

 

 

Göz çevresi

Göz çevrenize de likit bir aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu aydınlık göz çevresi mutlaka cildinizle uyum sağlamalı. Cilt renginizden en fazla iki ton farklılık gösterirse daha doğal duracaktır.

 

 

Allık

Mümkünse allık olarak krem bir allık kullanın. Kullanımı biraz zor gelebilir ama bir iki kullanımdan sonra rahatça kullanabileceğiniz bir malzeme ve kendi yanaklarınızın pembesiymiş gibi çok doğal duracağından emin olabilirsiniz.

 

 

Göz makyajı

Fondöten ve krem allık uygulamasından sonra gözlerinize, tabii ki göz şeklimize göre ince ya da kalın eyeliner çekebilirsiniz. Far kullanmadan çekeceğiniz bu eyeliner, gözünüzü daha canlı ve dinç gösterecektir. (İnce eyeliner her zaman tercihimdir, çünkü daha doğal durur.)

 

 

T bölgesi

Far uygulamayacaksanız gözünüzün altına uyguladığınız aydınlatıcıyı göz üzerinizde de kullanabilirsiniz. Alın ortası-burun üzeri ve yanaklarda aydınlatıcıyı çok fazla abartmadan kullanırsanız "T" bölgenizi aydınlatarak cildimize ayrı bir enerji katabilirsiniz.

 

 

Dudaklar

Son olarak dudaklarda koyu renk rujlar her zaman yaşınızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Bu yüzden daha doğal duracak olan dudak rengi kalemler ile dudaklarınızı renklendirip üzerine renksiz bir parlatıcı ile ışıltı verirseniz, dudaklarınızda da yüzünüzde yakaladığınız enerjiyi yakalayabilirsiniz.

İşte tam da bu yazdıklarım sizi 10 yaş daha geç gösterecek makyaj tüyolarıydı, haydi uygulamaya!

 

 

Saçlar

Unutmadan saçlarınızı da işin içine katalım. Eğer toplu saç kullanmayı seviyorsanız sağ ve sol kulak arkalarından küçük bir saç tutamını arkaya doğru gererek, geri kalan saçın içinden geçirerek topladığınızda, göz çevreniz biraz gerilecek ve kırışıklarınız varsa yok olacaktır.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları