ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Venüs Oğlak Burcu Seyri

Her aşk, farklı güzellikler içinde başlasa da, güvensizlik nedeniyle biten aşkların hikayesi hep aynıdır. Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyir zamanlarında, çiftler birbirlerine karşı daha ciddi, daha tutarlı ve daha güvenilir olmaya gayret ederler. Bir önceki Yay burcu sürecinde birbirini keşfeden aşıklar, bu süreçte bir adım daha öteye giderek, bir ömre benimle var mısın? diyebilecek kadar birbirlerine önem vermeye başlarlar.Venüs Oğlak burcunda astrolojik olarak zorlu bir pozisyondur. Neden derseniz. Çünkü Venüs flörtçüdür, bağlanmaktan ziyade, tanımak, ilişki kurmak, hayatı farklı yanlarıyla keşfetmek ister. Oysaki Oğlak burcundaki Venüs ciddidir, disiplinlidir ve oldukça sorumluluk sahibidir. Bu yüzden ateş grubu burçlarda (yay, koç ve Aslan) soğuk duş tesiri yaratabilir.

Toprak grubu Oğlak, Başak ve Boğalar için bu zaman dilimi, sevginin en lezzetli zamanlarıdır. Hava grupları Terazi, Kova ve İkizler bu etki altında şaşkınlık yaşarken, Su grubu Balık, yengeç ve Akrepler için, aşktaki duyarlılığın, güvenceyle pekiştirileceği zamanlardır.Venüs Oğlak burcu zamanlarında aşk belli bir forma sokulur. Yapılandırılır, ne kadar doğru olduğuyla imtihan edilir. Artık macera dönemi sona ermiştir. Herşey belli bir olgunluk içinde değerlendirilmeli, sevgilinin her davranışı dikkate alınmalı ve şu soru muhakkak sorulmalıdır. Bu aşkta ne kadar güvendeyim. Bu soru tüm süreç boyunca ön plandadır. İster uzun yıllardır birlikte olun, isterse yeni tanışmış, hiç farketmez, Venüs Oğlak burcu sürecinde yaşadığınız ilişkiyi bu kıstaslar çerçevesinde ele alacağınız aşikardır. Sonunda türlü sınavlardan alnının akıyla geçen aşk yola devam ederken, diğerleri güzel bir anı olarak daima hatırlanacaklardır.
Bu sürecin sizlere, güven dolu, sağlıklı ve mutlu beraberlikler getirmesini ve, var olan ilişkilerin de sonsuza dek sürmesini dilerim.

Koç

Sevgili Koçlar, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Oğlak burcu seyri altında, ilişkinizin toplum içindeki yeri, konumu, ciddiyeti, taşıdığı misyonu değerlendirmeniz ve sorumluluklarınız konusunda daha ciddi hareket etmeniz şarttır.  Duygular ciddileşir, ilişkideki  saygınlık baş köşeye oturtulur. Yani ilişkinin önemi her iki kişi içinde ne anlam ifade etmektedir sorusuna cevap aranır. Özellikle evli veya uzun süredir bir arada olan çiftlerin aralarındaki ilişkinin niteliğine göre gözden geçirmelerde bulunmaları faydalıdır. Aranızda sorun yaratan maddiyat, sorumluluk, saygınlık, toplumsal durumunuz,  beraberliğin sağlamlığı gibi konular ciddi bir biçimde ele alınmalıdır.  Eğer aranızda problemler varsa doğal olarak bunların tutarlılık içinde halledilmesi gerekir.  Çünkü amaçlarınız birbirinizden ayrı ise sonuçta izleyeceğiniz yol da farklı demektir.  İşte bu gibi durumlarda eğer eski sorunlar oturulup güzelce konuşulursa ve ilişkinin düzgün bir şekilde sürdürülmesi adına her iki taraf da kendince önlemler alabilirse tabii ki gayet olumludur.

Bu süreçteki Venüs,  kariyer yaşamınızı gözden geçirmeniz anlamındadır. Eşiniz veya iş anlamında ortaklaşa hareket ettiğiniz kişiler varsa, bu süreçte belli bir ciddiyet çerçevesi içinde irtibatta bulunabilirsiniz. Siz sorumluluklarınızın farkında olmak onlar da aynı şekilde davranmak mecburiyetindedir. Aslında böyle bir alışveriş doğaldır ki, işin ilerlemesinde, gelişmesinde çok daha olumlu tesir yaratır. Koçlar genel anlamıyla böyle bir baskıya gelemeyebilirler. Kendi işlerini kendi istedikleri gibi halletmek, yeri geldiğinde ani bir karar vererek yön değiştirmekten hoşlanırlar. Ancak bu süreçte tabii ki birlikte iş yaptığınız insanlara hesap vermek zorunluluğunuz bulunuyor. Eğer siz bir kuruluşta tek başınıza görevli olarak çalışıyorsanız, bu süreçte otoritelerle olan irtibatınızda dikkatli olmanız gerekir. Onlar soğuk tavırlar içinde mesafeli davranabilirler. Siz bunu pek uygun bulmayabilirsiniz. Size işinizi nasıl yapmanız gerektiği konusunda yönlendirmede bulunduklarında buna kızmak yerine işinizin gereği olarak kabul ederseniz süreci gerilimsiz bir şekilde geçirebilirsiniz. İş başvurularında giyiminizden konuşmanıza kadar duruşunuzla güven uyandırmayı unutmayınız. Dürüst davranarak ne istediğinizi bildiriniz. İşinizi gayet iyi yaptığınızı ve bunun karşılığını da almak istediğinizi uygun bir tarzda izah ederseniz, kendinizden emin bu haliniz tercih edilmenizde uygun bir kriterdir.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,
Boğa

Sevgili Boğalar, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında iş eviniz ve ayrıca yönetici gezegeniniz Venüs  Oğlak burcunda ilerlemeye başladığında, ciddiyet ve sorumluluklar ön plana gelmeye başlar. İyimser hava gittikçe azalır ve tam sizin arzu ettiğiniz şekilde, sağlam adımlar atmak için herşey gözden geçirilmeye başlar. Venüs Oğlak burcunda güçlü bir enerji olmadığı halde, bir Boğa için bu durum sıkıntı oluşturmaz. O zaten hayatın gerçeklerinin gayet iyi farkında olduğu için, Yay burcundaki Venüs sürecinin ardından gelen bu donuk atmosfere kolayca uyum sağlayabilir. Bu sürecin sizler için anlamı iş hayatınız ve mesleki sorumluluklarınızla alakalı ilişkiler kurmak, otorite konumunda bulunan kişilerle güçlü bağlar oluşturmaktır. Bu tarihler arasında güven olgusu daha fazla önemsendiği için, işinizdeki sorumluluklar açısından kendinizi gösterme, ifade etme dönemidir. Bir çok Boğa bu dönemde iş hayatıyla alakalı birebir ilişkiler kurabilir, konusunda uzman kişilerle görüşmelerde bulunabilir, görevi dolayısıyla evden ziyade iş ortamında bulunmak durumunda kalabilir. Kendinizi yetersiz bulduğunuz konularda daha fazla çalışarak açığınızı kapama arzunuz yükselebilir. Başarılı olmak adına görevler üstlenebilirsiniz veya sistem bir şekilde sizi başarılı olmanız adına itekleyebilir.

Neredeyse günlük hayatınızın tümünde iş baş planda yer alır. Katıldığınız toplantı ve davetlerde bilinen konuşulan konuların başında iş hayatı gelmektedir. Seyahatler yoğun değildir. Daha ziyade mesleki gelişiminizle alakalı etkinlikler söz konusudur. Mesleki ihtisas alanınız olan konuda kendinizi geliştirmek adına belli bir programdan geçebilirsiniz. Bu dönemde iş hayatına yeni katılacaklar, bugüne dek edindikleri bilgi ve tecrübelerini gösterebilecekleri alanlarda görev almayı düşünebilirler. Özellikle yerleşmiş kökleşmiş firmaları tercih ederek risk almaktan uzak durmanız yerinde olabilir. İşinizdeki güvenilirlik ve sorumluluk gayet ön planda olduğundan, toplumsal ilişkilerinize dikkat etmek, özel hayatınıza itina göstermek, işinizde ilerlemeniz adına gayet önemli olabilir. Ayrıca bu süreçte görülebilecek bir başka yansıma ise, patron- çalışan ilişkilerinin kimi zaman özel bir yakınlaşmaya dönüşmesidir. Yine bu sürecin bir başka etkisi, işinizle alakalı konularda maddi güvenliğinizin fazlasıyla önemli hale gelmesidir.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

İkizler
Sevgili İkizler, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında ortak kazançlar(iş-eş), sigorta gelirleri, bankalarla alakalı krediler gibi konularda etkili olacak Venüs-Oğlak burcu seyrini yöneticiniz Merkürün 24 Kasım tarihinde başlayan geri hareketi çerçevesinde ele aldığımızda, maddi konularda gayet dikkatli, temkinli ve ciddi şekilde düşünmek gerektiğini söyleyebiliriz.  Bu temkinlilik aslında parasal işbirliği içinde olduğunuz insanların düşüncelerine önem vermenizden kaynaklanabilir. Yani tepkide bulunursam maddi açıdan yararıma olmaz diye düşünebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  parasal açıdan gelir geçer tarzda düşünmek yerine, uzun süreli hatta belki de bir ömür boyu rahatlayacak şekilde düzenlemelerde bulunmak için durumunuzu  iyice bir tartmak gerekiyor.

Venüs-Oğlak döneminde, başkalarıyla olan tüm maddi ve manevi paylaşımlarınızı mercek altına almak lazım.  Dikkatli olmanız ve adımlarınızı bilinçli bir şekilde atmanız gerekir. Zor şartlar altında iseniz, dışarıdan kaynak bulmak amacıyla, kredi başvurusunda bulunurken, ölçüp biçmeniz, iyice hesap etmeniz faydalıdır. Ani kararlardan uzak durmak kesinlikle şart. İçinde bulunduğunuz duruma göre davranmanız yararlıdır. Bu dönem içinde ortaklık ilişkisinde bulunduğunuz insanlarla olan maddi paylaşımlarınızda ciddiyet, sağlamlık ve güvenlik olgusunu ön planda tutmanız faydalı olabilir. Maddi güvencenizle ilgili en ufak bir noktayı dahi önemsemeniz sizi olabilecek zor durumlardan koruyabilir. Finansal konularda sizi daha temkinli olmaya yöneltecek bu dönemde,  bugüne dek yaptığınız yanlışların farkına varabilir, bundan sonrası adına çok daha kontrollü bir şekilde hareket etmeyi öğrenebilirsiniz. Ortaklarınızla(eş-iş ortağı) olan ilişkinizi gözden geçirmeyi lütfen unutmayın.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,
Yengeç

Sevgili Yengeçler, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında devam edecek Venüs-Oğlak burcu seyri,  Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerektiğini gösteriyor. İlişkide dengeleme, engellenme, ortayı bulma kısaca ben demek yerine biz olmayı başarmak için bilinçli bir şekilde hareket etmek lazım. Unutmayalım ki, Satürn-Terazi burcunda ilerliyor. Venüs-Oğlak burcu döneminde genel olarak heyecan neredeyse yok denecek kadar azalır. Karşınıza çıkabilecek kişi ile aranızda ciddi yaş farklılığı, yaşam stilinizin birbirinizden ayrılan  yanları, hayata bakış açınız ve yaşadıklarınızın sizler üzerindeki etkileri tümüyle gözden geçirilmesi gereken ayrıntılar olarak öne çıkar. Aslında çıkması da gerekir. Çünkü bir ilişkinin sağlam temellere oturtulması için bu ayrıntıların mutlaka her ikinizce ele alınması lazımdır. İlişkisi sağlam temeller üzerine oturmuş kişiler için ileriye yönelik konularda verilecek kararların simgesi.

Ancak her şey yolunda gidiyor mu? Yani bir ömrü beraberce ahenk içinde geçirebilecek misiniz? Yanlış anlamayın sizi tedirgin etmek için bunu söylemiyorum. Sadece biraz daha düşünün ve her şeyi şöyle bir etraflıca konuşmanızın yararlı olacağı kanaatindeyim. Şimdi şu dönemi biraz genel yansımaları şeklinde gözden geçirelim. Yani bu enerjinin sizler üzerinde olabilecek etkilerini gözden geçirelim. Böylece süreci bilinçli olarak geçirmemiz mümkün olur. İlişkisi yeni başlayanların da aynı şekilde Venüs-Oğlak burcu seyir süresince birbirlerini tanımalarında, hayata bakış açıları maddi, manevi, cinsel ve paylaşımlar anlamında ele almaları son derece yararlıdır. Hayatın bin bir türlü hali arasında bir insanın güvenebileceği sırtını dayayabileceği bir kişinin varlığına ne kadar ihtiyacı var bunu hepimiz biliyoruz. O zaman kendinizle yüzleşmeniz, hangi konularda birbirinizden farklı olduğunuzu düşünmeniz, bu farklılığın sizler üzerinde yaratabileceği olumlu veya olumsuz noktaları saptamanız neden yanlış olsun ki? Sonuçta el ele huzur ve mutluluk içinde hayatınızı geçirmek niyetiniz yok mu? O zaman bu incelemeler sizi hiç sıkmasın dostlarım.

Problemli bir ilişkiniz varsa bu dönemde  partnerinizin size karşı mesafeli davranması, sorumluluklarınızı hatırlatması, duygularını göstermekten kaçınması, her şeyi fazla ciddiye alarak sorgulaması mümkündür. Sizin üzerinde en fazla durduğunuz güven olgusu bu dönemin en önemli mevzusudur. Peki bu dönemde nelere dikkat edelim ki, sorun çıkmasın. Aşırı duyarlı, kırılgan ve talihsiz bir kişi profili çizmek yerine, kimliğinizin farkında, ilişkinizin sizin için önemli olduğunun bilincinde, fakat ters durumlarda da tepkinizi koyabilen şekilde davranmalısınız. Size karşı koyduğu mesafeyi, kendinize yöneltilmiş gibi görmeyip, gayet normal bir şekilde karşılamalısınız. Dünyanın onun etrafında döndüğünü düşünmek yerine, onunla beraber kendinizi de mutlu etmenin yollarını aramalısınız.
 
Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Aslan

Sevgili Aslanlar, 26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında  Oğlak burcunda seyrini sürdürecek olan Venüs, hem 24 Kasım tarihinde başlayacak Merkür geri hareketi hem kariyer evinizde hala devam eden Jüpiter geri hareketi ve de Aralık ayının tümünde etkili olacak enerjiler çerçevesinde ele almak lazım. Nelere dikkat etmek gerekiyor? Öncelikle geçmişi şöyle bir gözden geçirmek lazım.  İş hayatınızla ilgili konularda, geçmişte  yaşanan tecrübelerinizi düşünerek neler eksik, hangi konularda kendinizi geliştirmelisiniz veya iş yaşamında ustalaşmanız için neler yapmanız gerekiyor bunları düşününüz.  Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız. Tam olarak sağlam bir iş bulmadan mevcut işinizden ayrılmayınız. Aynı ortamda birlikte paylaştığınız kişilerle olan ilişkinizin son derece önemli olduğunu ve  bu konuda  dikkatli hareket etmeniz gerektiğini biliniz. Kimi zaman yaptığınız iş veya iş yeri ortamınızla ilgili konularda sıkılabilirsiniz. Çevrenizle olan her türlü ilişkinizde ılımlı bir şekilde harekete etmeli,  her şeyi biliyorum havasına girmemeli, ancak sizi ezmeye kalkmalarına da göz yummamalısınız. 

Venüs Oğlak burcu seyir zamanlarında kişi  tevazu içinde, disiplinli çalışmayı, ciddi şekilde hareket etmeyi  bilmelidir.  Hedefe varmak için sabırlı davranınız. Yolunuz uzun ve çetin olsa da, Venüs oğlak burcu pozisyonu size disiplinli çalışmanız için baskı uygulasa da, siz bütün bunların geleceğiniz açısından önemli olduğunu bilerek dayanmalısınız. Pratik bir şekilde çalışmayı, organize olmayı, iş saatlerinizi düzenli bir şekilde ayarlamayı başardığınız takdirde bu süreç sizin için oldukça verimli geçebilir. Yeter ki siz gurur yapmayın, inatçı davranmayın ve o muazzam cömertliğinizi, yüce yürekliliğinizi göstermeyi bilin. Ayrıca eşiniz, aile büyüklerinizle alakalı sağlık konuları bu dönemde sizi meşgul edebilir ve bizzat bunlarla ilgilenmek sizin neredeyse gündelik aktiviteniz olmaya devam edebilir.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Başak
Sevgili Başaklar, 26 Kasım-20 Aralık   tarihleri arasında etkili olacak Venüs- Oğlak burcu seyri, her zaman olduğu gibi genel olarak aşk konusunda ciddiyet ve  güvenilirliği önemsediğiniz, sadakat ve dürüstlük olguları çerçevesinde aşkı ele aldığınız bir süreçtir. Deneyimsel yani her önüne gelenle aşk yaşamak yerine, gerek yaşadığınız aşkı veya gerekse ilişkiniz yoksa karşınıza çıkabilecek kişiyi biraz önce saydığım nitelikler çerçevesinde kritik etmeniz mümkündür. Tabii ki her Başak burcu insanı aynı düşünmeyebilir. Ancak  mükemmeli arayan ve çoğu zaman aşkta kurban durumuna düşürülme riski taşıyan Başaklar, Venüs-Oğlak burcu enerjisi, mantığını devrede tutmasını sağlayan faydalı bir yansımadır. Hatta bir beraberlik güven-saygı-sevgi üzerine kurulduğu zaman yaşanan cinselliğin birlikte keşfedilen fantezilerin lezzeti bir başkadır. Başak kadını ve Başak erkeği güvendiği insana hizmet etmekten, değer vermekten, maddi ve manevi anlamda destek olmaktan çekinmez. Ancak şartları vardır. Dürüstlük ve güvenilirlik.

İşte Venüs-Oğlak burcu sürecinde bir Başak ister istemez bazı sorgulamalar yaşayabilir. Aşk konusunda, kimi zaman umutlarınız da yükselebilir.  Evet sevgili Başaklar karmaşık gibi görünen bu sürecin kendinizle bir hesaplaşma ve yaşamınızı sadece aşk konusunda değil her alanda gözden geçirme dönemi olacağını söyleyebiliriz.  Çünkü 24 Kasım tarihinde yöneticiniz Merkür geri harekete başladığı için, özellikle yuvanız içinde, ailenizle olan iletişiminizde çok dikkatli olmak gerekiyor. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız,  mutlaka gelir durumunuzu  tetkik etmelisiniz.  Eğer çalışmak zorunda olan bir Anne Başaksanız, çocuğunuza kimin bakacağı, nasıl bir ayarlamada bulunacağınızı geri hareket süresince düşünmenizde yarar var.

İlişkisi sorunları olan ancak birbirlerini seven çiftlerin problemlerinin ne olduğunu gerçekçi bir şekilde dürüstçe ortaya koyarak, öz değer duygularını kaybetmeden çözümlemeye çalışmalarıdır. Ayrılmak kolay bir çıkış yolu gibi gözükebilir. Ancak birbirlerini seviyorlarsa 14 Aralık sonrasına kadar  beklemeleri beraberliğin oturması açısından yararlı olur.
İlişki olmayanlar bu süreçte,  bir beraberlikten ne anladıklarını ve nasıl bir ilişkinin  onları mutlu edebileceği yönünde fazlasıyla düşünceli olabilirler. Çünkü aradıkları her şeyden önce maddi ve manevi güvenliktir. Daha rahat bir yaşam sürmek, güzel ve refah bir yuvada yaşamak, çocuk sahibi olmak gibi doğal isteklerinin artık bir şekilde gerçekleşmesidir. Ayrıca sadece aşk anlamında değil, Başaklar bu süreçte yaşamın zevkli yanlarının tadına varmak için paranın ne kadar önemli bir güç olduğunun farkındadırlar. Yani cepleri dolu ise, üretiyor ve kazanmaya çalışıyorlarsa doğal olarak yaşama bakış açıları umut doludur. Kazanç yetersiz ise, bir güvence yok ise, zemin kaygansa tabii ki moral duyguları pek yüksek değildir. Merkür hareketi işte bu konularda Başakları zaman konusunda daha sabırlı olmaları için uyarır. Yani bize diyor ki, -Aralık ortasına kadar bütçene dikkat et, kazanmak için akıllı ol ve kazanç elde edebileceğin  alan ve kişilerle olan ilişkine özen göster.
Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Terazi

Sevgili Teraziler, 26 Kasım-20 Aralık   tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Oğlak burcu seyri bu yıl Merkür geri hareketiyle aynı döneme geldiği için, aileniz, yuvanız ve ebeveynlerinizle olan ilişkinize  özelikle dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor.  Bu dönemde sizin için bu konular o denli önemlidir ki, bu alanda en ufak bir sorun veya anlaşmazlıkta gerilim yüklenirsiniz.  Evli iseniz eşiniz, ailenizle yaşıyorsanız anne ve babanız kısaca sizin için önem taşıyan kişilerle olan bağınızı güçlü bir şekilde devam ettirmeye çalışmanız yerinde olacaktır. Bu dönemde eskiyle alakalı sorumluluklarınız  veya  yeni yaşamınızla ilgili problemlerinizle baş etmek durumunda kalabilir, eviniz içindeki zorunluluklarınızı yerine getirirken disiplinli olmanız gerekebilir. Kimileriniz evi ile işi arasında oldukça sıkıntılı günler geçirebilir, hatta neredeyse birinden birini tercih etmesini gerektirecek durumlar yaşayabilirler. Bu enerji altında eğer iyi bir planlama yapar ve mücadele verdiğiniz alanlarla ilgili iyi bir organizede bulunursanız hem işinizde hem de evinizde huzur bulmanız mümkündür.

Yine bu süreçte aile büyüklerinizin evinizde yaşaması veya evinizle alakalı konularda düzenleyici rol oynaması görülebilecek etkiler arasında yer alır. Oldukça yoğun bir temponuz varsa ve bir de çocuk sahibi iseniz bir büyüğünüzün desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat kimi kişiler bu durum nedeniyle oldukça zorlanabilirler. Sakin olmak, mantıklı düşünmek gerekebilir. Böyle yapmanız halinde ilişkilerinizde sorun yaşanmaz ve siz huzurlu bir şekilde kafanızın içindekileri gerçekleştirebilirsiniz. Eşinizle veya birlikte olduğunuz kişiyle aynı evi paylaşmak nasıl ortak bir sorumluluk duygusu altında hareket etmeyi gerektiriyorsa, yaşamınızın zorlukları karşısında birbirinize destek olmanız da o kadar önemlidir. Dargınlıklar, küslüklerin son bulması adına herkes kendi payına düşeni yapmalı ve barış yanlısı davranmalıdır.

Venüs bu burçta güçsüz konumda olduğundan bir de Merkür geri hareket dönemine denk geldiğinden dolayı,  hayatınızdaki gelişmeleri izlemek, ayrıca ani karar değişikliklerinde bulunmamak lazımdır. Zaman faktörü çok önemli. Bazı Teraziler  Venüs Oğlak burcu seyirlerinde evinizde dinlenmeyi veya yoğunluk nedeniyle bazı çalışmaları evde tamamlamayı düşünebilirsiniz. Bir sürecin bir başka anlamı ise, otorite konumunda bulunan patron, işveren ve farklı görevleri olan söz sahibi kişilerin, üzerinizde oluşturabileceği baskılardır. Bu baskı ve ağırlık doğal olarak kimi Teraziler için rahatsız edici olabilir. Ancak ben her zaman şunu söylerim. Olayları değerlendirme biçimimiz, yaşanabilecek gelişmelerin göstergesidir. Onun için lütfen sakin olunuz ve bu süreci eksiklerinizi tamamlama, düzenleme anlamında geçirmeye çalışınız.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Akrep

Sevgili Akrepler, 26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Venüs,  yakın çevrenizden başlamak üzere iletişim, haberleşme ve her türlü irtibatınızda ilişki olgusunun her şeyden daha  ön plana gelmesini sağlar.  Neden? Çünkü Venüs hem ciddi ilişki evinizin yöneticisi hem de ruhsal anlamda geçmişle alakalı tüm konularda yapılması gereken bir yüzleşmenin işareti. Bu yüzleşme Merkür geri hareket dönemine denk geleceği için beraberlikte sorumluluk ve ciddiyet, güvenilirlik ve uzun ömürlü olmasına daha fazla önem verilmelidir. Kişi hem yakın çevresiyle olan ilişkilerinde hem de hayatın genelinde kendini rahat ve huzur içinde hissetmekten yanadır. Venüs astrolojik olarak yaşamın lezzet duygusudur. Oğlak burcu ise, lezzetin oluşması için uyulması gereken kuralları gösterir. Yani, bizi dizginler ve kendimize getirir. İletişimden haberleşmeye kadar her konuda hatasız ve önyargısız bir şekilde ilerlemek, karamsar düşünmemek ancak geçmişte yaşanan tecrübeleri de hafife almamak lazımdır.

Genel olarak bir kişi böyle bir transit esnasında eğer çalışıyorsa işiyle ilgili, eğitim hayatında ise dersleriyle alakalı veya iş problemi varsa bunu bir an önce çözüm bulmak için mücadele eder ve hedefine ulaşmak ister. Bazen kendini çaresiz ve yetersiz hissetmesi mümkündür. Ancak hemen toparlanır, çünkü ayaklarının üzerine sağlam bir şekilde basması gerektiğinin farkındadır. Amacı sağlam bir evlilik veya aklı başında bir ilişki yaşamak olanlar bu dönemde,  duygularını göstermek ve ihtiyaçlarını dile getirmekten çekinir. Aile, iş, ev veya sosyal yaşamla alakalı konularda ancak ve ancak çok güvendiği insanlarla sıkıntılarını paylaşabilir. İç huzurunu önemser ve yeni bir sayfa açabilmek için dayanılmaz bir istek duyar.

Benim bu dönemde size tavsiyem, ne keskin kararlar veriniz  ne de çaresizmişsiniz gibi düşünmeyiniz.  Bu gelgitler sırasında yapılması gereken öncelikle hakikatlerin ışığı altında ilerlemek ve ilişkiyi iyice analiz etmektir. Bu analizi geri hareket döneminde yapabilirsiniz.  İlişkisi olmayanlar için bu süreç özellikle geçmiş tecrübelerinizi gözden geçirerek ilişki konusunda bilinçli seçimlerde bulununuz.  Ancak bunu yaparken kendinize yüklenmenin, inzivaya çekilerek hayattan küsmenin anlamı yoktur. Benim size tavsiyem ne olursa olsun, Aralık ortasına kadar  acil kararlar vermemeniz ve karşınızdaki kişiyi derinlemesine gözden geçirmenizdir.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Yay

Sevgili Yaylar, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında finansal kazanım evinizde Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs parasal konular üzerinde dikkatlice hesaplamaların yapılması gereken zamanı işaret ediyor. Kısaca özetlersek bu seyir altında ilişkili olduğumuz en önemli mevzu paradır diyebiliriz. Sahip olduğunuz maddi ve manevi değerlerinizi gözden geçirebilir, içinde bulunduğunuz durumu net bir şekilde saptayarak eksiklerinizi tamamlamaya çalışabilirsiniz.

Oğlak burcunda ciddiyet ve sorumluluk duyguları altında hareket etmenizi sağlayacak Venüs bu süreçte harcamalarınızda daha dikkatli olmanızı sağladığı gibi, kariyer hayatınızla ilgili konularda da sabırlı olmanın işaretidir. 24 Kasım sonrası Merkürün geri hareketi başlayacağı için,  geçmişe ait sorunların önümüze gelmesi mümkündür.  Sakin ve aklı başında hareket etmek tabii ki yararlıdır. Bu dönemde iş ilişkisinde olduğunuz insanlarla uyumlu, huzurlu bir şekilde anlaşma yolları aramalı, özellikle otorite konumundaki kişilerle iyi geçinmeye çalışmalısınız.

Ortak iş yaptığınız insanlarla geleceğe ait yeni kararlar alabilir veya birlikte iş yapmayı düşündüğünüz insanların mevki sahibi ve sözünün eri kişiler olmasını tercih edebilirsiniz. Genelde parasal konular gündeminizi işgal edeceğinden sorunlarınızla baş etmek adına her şeyden önce sabır gerekiyor. İyimser düşünmeye çalışan bir burç mensubu olduğunuz için  sevdikleriniz ve kendi ihtiyaçlarınız için para harcamaktan çekinmezsiniz.  Fakat benim tavsiyem hesabınızı iyi bilmenizdir. Maceraperest davranma zamanı değil. Elinize geçen her kuruşu dikkatli ve ekonomik bir şekilde dengeli kullanınız. Bir Yay burcu olarak, bu tür kısıtlama ve disiplinden her ne kadar hoşlanmasanız da, dikkatli olmakta fayda var.

Ak akçe kara gün içindir atasözüme uygun şekilde bütçenizi tasarlayınız.  Yok, ben özgürüm, dilediğim gibi yaşarım, harcarım, gezerim diyorsanız bunun sonuçlarına da katlanmak durumundasınız. Ancak ben de sizi enerjilerinizi olumlu yönde kullanmanız için uyarmak durumundayım.
Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında burcunuz üzerinde  seyrini sürdürecek olan Venüs duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına gelse de, bu durum sizler için gayet doğaldır. Çünkü sizler yaşadığınız ilişkide güvence, sorumluluk ve ciddiyet arayan bir burcun insanısınız. Doğal olarak bu seyir, dış dünyadaki imajınız, ilişkinize bakış açınızın sorumluluk olgusu çerçevesi içinde ilerleyeceğinin simgesidir. İlişkide aradığınız en önemli olgu saygınlıktır. Genelde bu süreçte, duygularınızı kontrol etmeniz ve yönlendirmeniz mümkündür. Bazılarınız için bu süreç, beraberliğin daha ciddiyete dönüştürülmesi adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Venüs Oğlak burcu sürecinde beraberlikte belli bir hedef belirlenebilir ve bu hedef doğrultusunda hareket edilmeye çalışılabilir. Aşk bu dönemde son derece ciddiye alındığından, ilişkisi olmayan Oğlaklar flört konusunda çekimser düşünebilir veya oldukça tedbirli davranabilirler. Güven, sorumluluk ve saygı bu sürecin kilit olguları sayılarak fazlasıyla önemsenebilir.

Ayrıca bu etki altında karşınıza çıkabilecek yeni bir kişinin sizinle arasında yaş farklılığı olması mümkündür veya siz, aranızda yaş farkı olan birisiyle beraberseniz, bu dönemde partnerinizin size karşı çok daha ilgili olduğunu farkedebilirsiniz. Bu enerjinin duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına geleceğinden söz etmiştik. Bunun dozunu iyi ayarlamak gerekebilir. Unutmayalım ki, bu geçiş başlamadan iki gün önce Merkür gerilemeye başladı. Onun için lütfen tedbirli olunuz. Bilirsiniz Oğlaklar için güven olgusu her şeyden önemlidir. Karşılarındaki insanı ister istemez denetlemeye ve yönetmeye kalkabilirler. Bu durumun sebebi, ilişkilerinin bozulmaması ve güven olgusunun ön planda olması tutulma isteğindendir. Yalnız bunun aşırısı karşınızdaki kişiyi bunaltmak olacağından, özellikle hakimiyetin yoğun olacağı bu enerji altında, bunu sert bir şekilde uygulamaya kalkmamalı siz de kendi payınıza ılımlı davranmaya çalışmalısınız.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Kova

Sevgili Kovalar, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Oğlak burcu seyri,  ilişkinizle ilgili konularda geri plana çekilerek son derece ciddi bir şekilde durumunuzu gözden geçirmeniz anlamı taşıyabilir. Bu dönemde oldukça hassas duygular altında olacağınız için, hayata bakış açınızda kimi zaman kuruntulu kimi zaman karamsarlık kimi zamansa gerçeklerden uzaklaşma isteği görülebilir. Normal zamanlarda gayet mantıklı hareket eden bir kişi olmanıza ve özgürlük kavramına değer vermenize rağmen, Merkür gerilemesi nedeniyle garip bir sessizlik ve bir şeyleri  iyi gitmeyeceğine dair bir inanç geliştirebilirsiniz hatta  kendinizi dış dünyadan soyutlamaya çalışabilirsiniz. Benim tavsiyem mantığınızı devrede tutmanız, yanlışlarınızı ve eksiklerinizi olgun bir bakış açısı altında değerlendirmenizdir.

Bu dönem bir arınma, temizlik ve bir anlamda yeniye yer açmak şeklinde görülürse, emin olunuz ki her türlü sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz.  Hani bir laf vardır. Sel gider kum kalır diye. İşte Venüs Oğlak burcu geçişi, sağlam olanların tespiti ve kalıcı olanların anlaşılması anlamında etkilidir. İnancınız  bu kısa sürecek dönemde ayakta tutmalı, meditasyon, dua, zikir ve çeşitli rahatlama teknikleriyle uğraşarak kendinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız. Yanlışlarınızı savunmaya kalkmak yerine, durumunuzu gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek çok daha yararlıdır. Böylece hem yuvanızla ilgili konularda hem de ilişkinizle alakalı meselelerde çok daha yerinde ve mantıklı tespitlerde bulunabilirsiniz.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Balık

Sevgili Balıklar, 26 Kasım-20 Aralık  tarihleri arasında Oğlak burcunda seyredecek  Venüs,  Merkür geri hareket dönemine denk geleceği için, sosyal aktiviteler, birebir ilişkiler açısından belli bir disiplin, ciddiyet altında davranmanızı gerektirmektedir.  İçinde bulunduğunuz durumu gayet düzgün ve net bir şekilde görmeye çalışmalısınız.  Sosyal faaliyetlerinizde otorite konumundaki kişilerle ilişkilerde ılımlı hareket etmekte yarar görüyorum.  işinizdeki konumunuzu önemsemeli,  etrafınızda bulunan kişilerin disiplinli, güvenilir ve düzgün kişiler olup olmadığına dikkat ederek tedbirli davranmalısınız.  İş organizasyonlarında bulunmak, seminerlere katılmak, terfi yada konumunuz açısından a dan z ye herşeyinize dikkat etmelisiniz.

Duygu dünyanızla ilgili konularda bu dönemde,  partnerinizle sevgili olmaktan ziyade dostluğu tercih edebilir ve onu şimdi daha gerçekçi gözlerle değerlendirmeye çalışabilirsiniz. İlişkisi olmayan Balıklar için bu süreç iş dünyasında bir yer edinmiş, kendi kimliğini oluşturmuş, hayatta başarılı olmayı kendine düstur edinmiş kişilerin tercih edilmesi anlamına gelebilir. Ancak bu kişiyi inceden inceye gözlemleyiniz. Ani kararlar vermeyiniz. İster yeni bir ilişki, ister sorunlu bir beraberliğiniz olsun veya hayatınızda kimse olmasa da, siz bilinçli düşünmeye çalışmalısınız.  Çıkarlarınızı kollamanız, ancak bencil davranmamanız,  sizi tedirgin eden konuları galeyana gelerek sertlikle yanıtlamanız konusunda dikkatli olunuz.

Daha iyisi değil, en iyi olana kavuşmanız,, geçici mutluluk değil,, bir ömür  mutlu olmanız dileğimle,

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

ben kova burcuyum burcumun özelliklerini taşıdığımı düşünüyorum

nıluferdonmez - 05-12-2011 11:08
burçlara pek inanmam


sıla - 28-11-2011 11:18
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları